Diskusia

Prosim, aby ste uz nepridavali ziadne nove prispevky, z dovodu prerabky stranky...

Dátum 21.03.2010

Vložil psičkar

Titulok Odkaz

Odpovedať

Pán predseda klubu to čo ste dnes dokazovali to svedčí o vašom charaktere.Namiesto toho aby ste boli spokojný že niekto sa venuje začiatočníkom a povie čo majú robitˇa ukáže im to ako to správne majú robitˇešte sa rozčúlite to som vôbec od vás nečakal.Hanba vám ten pán je naozaj psíčkar vie aj poraditˇa ukázatˇ,na rozdiel od vás som nemal možnostˇvás vidietˇraditˇa ukazovatˇmohli by ste si od neho bratˇpríklad.Nielen zaplatitˇčlenské a koniec staraj sa a poradˇsi sám,takto si len členov stratíte a nie získate.

Dátum 22.03.2010

Vložil jopal

Titulok Re:Odkaz

Odpovedať

Jeej, konecne nejaka aktivita.
To hela: Nemas sa za co ospravedlnovat, vobec sa nejednalo o teba a tym padom si z toho tazku hlavu nerob.
To psičkar: V kazdej organizacii su nejake pravidla, ktore treba dodrziavat. Ako predseda klubu som uz zaevidoval viacere staznosti na spominaneho pana, podla ktorych si robi co chce a zacina sa spravat, ako by mu cely areal patril. Nejadnalo sa len o samotny vcerajsi problem. Vzdy som ho obhajoval a ukludnoval nespokojnikov. Urobit samostatnu skupinu ludi, ktori budu individualne usmernovani je dobry napad, ale urcite mu nikto k tomu nedal mandat. Uvedom si, ze sa to udialo pocas organizovaneho vycviku, kde platia urcite pravidla a nikto, opakujem nikto ich nebude svojvolne porusovat. Ak ste tak strasne chceli, mohli ste sa dohodnut mimo vycvik. Taketo skupiny, kde sa zvlast venovalo zavinajucim uz boli vytvorene velakrat, ale vzdy to stroskotalo bud na nedostatku zaujemcov, alebo neprisiel dalsi vycvikar. Takze pokial ti slovo poriadok len trosku nieco pripomina, robi sa to tak, ze sa spravi kompletny nastup, vznesie sa pripomienka a vycikar sa rozhodne, ako sa bude postupovat dalej. A pan psičkar, si tu velmi kratko, ked si ma este nevidel zacinajucim nic vysvetlovat, ale tento blud mi nestoji za to, aby som ta tu anonymne o niecom presviedcal. Ako predseda, zodpovedam za klub a v neposlednej rade aj za uroven vycviku a ver mi, ze spominany pan je sice aktivny, ale jeho dosiahnute vysledky a uroven znalosti ohladne psej problematiky mu podla mojho posudenia nedavaju moralne pravo pasovat sa za S V O J V O L N E H O vycikara a poradcu neskusenych psickarov!
To psickar2: detto
Edit: Este k tej tvojej poslednej vete. Nemas ani v tomto uplnu pravdu. Zaplatenim clenskeho ti nevznika ziadny narok na individulnu podporu pri vycviku. Ano, zadovazil si si psa a staraj sa. Nikto sa ale nebrani, v pripade zaujmu ta usmernit, ci poradit ti. Ale ked budes 25 rokov tyzden co tyzden odusevnene radit zacinajucim a ti potom po mesiaci nie ze uz nepridu, ale ta ani nepoznaju, ked sa s nimi stretnes, budes uvazovat trosku inac. A nemyl si prosim nas klub s desatdnovym letnym vycvikovym taborom, kde sa ti za 200€ budu cely cas individualne venovat. :)
P.S. Ocakavam dalsie pripomienky, rad odpoviem. :)

Dátum 21.03.2010

Vložil hela

Titulok cvičenie

Odpovedať

Chcela by som sa ospravedlniť za dnešok výcvik mrzí ma čo sa stalo vdaka mne, ale myslela som že novým členom sa pri výcviku pomaha ale nechcela som spôsobiť žiadne konflikty.

Dátum 28.02.2010

Vložil člen

Titulok zmena výcvikára

Odpovedať

Myslím si že funkcia výcvikára je veľmi dôležitá a zodpovedná, t.j. že ju nemôže vykonávať každý. Môže to byť iba človek ktorý má určité vedomosti, skúsenosti a schopnosti. Tiež si myslím že to musí byť silný impulz keď sa niekto vzdá funkcie po 26 rokoch. Tak sa pýtam sám seba, či je zmena funkcie pokladníka ten dostatočný impulz. No čo už, škoda Nám ostatným nezostáva nič iné iba akceptovať toto rozhodnutie a ísť ďalej. Len každý z nám by si mal uvedomiť že sme nahraditeľní. Tých nenahraditeľných sú plné cintoríny...

Dátum 28.02.2010

Vložil jopal

Titulok Re:zmena výcvikára

Odpovedať

Mam z tohto prispevku zmiesane pocity. Neviem, ci chcel autor napisat, ze konecne k tomu doslo, alebo nieco ine(?). Mrza ma aj jeho anonymita, ale aspon sa nepretvaruje. Svoju "nenahraditelnost" som tiez nikde nespominal. Len cloveka zamrzi, ze ked treba tahat klub zo sraciek, alebo sa treba obetovat, vtedy sa nenajde nikto. Ak uz ale vsetko funguje ako ma, je dostatok fianacnych prostriedkov (urcite nie vdaka tym kriklunom, ktorym najviac vadim) tak vtedy je uz moja "viac-funkcnost" trnom v oku. Vtedy treba zlizat smotanu a Paluskovi nechat robotu! Uz sa raz moja funcia ako pokladnika rusila, ked sa konecne nasla osoba, ktora ju bola ochotna robit. Robila ju par mesiacov a opat nebolo toho, kto by ju prevzal. Aj vtedy som bol dobry...
Jo a ako som sa k funcii pokladnika dosta? Prastil s tym pred mnohymi rokmi povodny pokladnik a nebolo nikoho, kto by to chcel robit a otravovat sa vyberanim prispevkov. Tak som to ako predseda zobral! No a ked su uz ludia nauceni na poriadok, ked nie je s nicim problem, tak potom pri pive sa uz mudrych najde dost!!!

Dátum 15.02.2010

Vložil hela

Titulok členstvo

Odpovedať

Dobrý den som rada,že som sa dostala na Vašu stranku vdaka Vašej informačnej tabuli.Mam zaujem o členstvo vo Vašom klube mam 3 mesačnu sučku nemeckeho ovčiaka a chcela by som ju naučit zakladny výcvik .Chcem sa spýtat ako ,kedy a kde sa môžem prihlasiť a či nie je zavčasu .Dakujem

Dátum 16.02.2010

Vložil jopal

Titulok Re:členstvo

Odpovedať

Ahoj. Dakujem za tvoj zaujem. Prve pravidlo pri vycviku znie, nikdy nie je neskoro a ani nikdy nie je zavcasu. Ked sa rozhodnes cvicit, poctivo cvicit - vtedy je ten spravny cas. Ale... Treba rozlisovat, ake mas skusenosti, znalosti a co chces dosiahnut. Treba prihliadat na plemeno a tvoje fyzicke danosti. V kazdom pripade, 3 mesacna feno NO je uz na vycvik vhodna, pretoze vycvikom sa rozumie vsetko, co sa tyka vychovy psa. Cim neskor prides a zacnes, tym budes potrebovat viacej skusenosti na zvladnutie psika. Prihlasit sa mozes kazdu nedelu od 9.30 - do 12.00 na nasom areali. Precitaj si aj menu "FAQ", "O nas" a menu "Kontakt", kde je mapa arealu. Ak nieco nebude jasne, kludne opat napis.

Dátum 08.02.2010

Vložil Michaela

Titulok 9 členný tím dobrovoľníkov

Odpovedať

Bolo by dobré napísať o aké pozície sa jedná a čo bude ich náplňou.

Dátum 11.02.2010

Vložil jopal

Titulok Re:9 členný tím dobrovoľníkov

Odpovedať

Pozicie nie su stanovene a ich naplnou bude to, co je napisane v clanku:"....budu napomocni pri rozhodovani o dolezitych zmenach v klube..." Chceme vytvorit vacsiu skupinu ludi, ktora sa bude podielat na zmenach pravidiel, ci odsuhlasovani investici a pod. aby nevznikal dojem, ze o tom rozhoduju len traja ludia v klube (i ked priznajme si, viac ich ani v klube nerobi, ostatni sa len pasivne vezu a popr. kritizuju...)

Dátum 04.02.2010

Vložil Lenka

Titulok vek psa a rasa

Odpovedať

Ahoj,
chcem sa spýtať.....(Presunte do FAQ)

Pridať nový príspevok